کلیدهای مطالعه دروس عمومی برای کنکور _ استاد حسین احمدی کنکور آسان است

نحوه مطالعه دروس عمومی برای کنکور
۱- خواندن دروس عمومی برای کنکور را از همین امروز شروع کنید (اگر تا به حال شروع نکرده اید). مطالعه دروس عمومی را به ماه آخر یا هفته آخر منتهی به آزمون کنکور سراسری موکول نکنید. چون مسلما با وارد کردن حجم بزرگی از اطلاعات به مغزتان در زمان بسیار کوتاه نزدیک به کنکور بازدهی چندانی در استفاده از آنها نخواهید داشت. ضمنا اگر بخواهید در ماه یا هفته آخر دروس عمومی را مطالعه کنید، دروس تخصصی را باید به کلی کنار بگذارید و یا زمان کمی برای مطالعه آنها باقی می ماند و این می تواند به مقدار تسلطتان بر دروس تخصصی نیز لطمه بزند.

 


۲- در کنار دروس تخصصی هر وز ۲ تا ۳ ساعت وقت برای دروس عمومی در نظر بگیرید. اگر شما مطالب را به تدریج خوانده و در زمانهای مناسبی برای آنها مرور در نظر بگیرید، حتما توانایی پاسخگویی سوالات بیشتری را در کنکورخواهید داشت.

Start-Today-300x187
۳- برای هر کدام از درسهای عمومی برنامه ای داشته باشید. با حساب و کتاب و با برنامه ریزی دقیق پیش بروید. ببینید با این روندی که پیش گرفته اید، آیا می توانید به موقع و تا روز کنکور دروس عمومی را نیز به پایان رسانده و آنها را مرور کنید؟ اگر نه! تغییراتی در برنامه اتان ایجاد کنید.


۴- مرورهای روزانه، هفتگی و ماهانه در نظر بگیرید. تمامی مرورها را برای آخر کار و نزدیک کنکور باقی نگذارید. در این صورت در آخر کار وقتی برای مرور سراغ کتاب می روید تمامی مطالب یادتان رفته است. یک برنامه برای مطالعه دروس عمومی داشته باشید و یک برنامه برای مرور آنها. می توانید از ابزارهایی مانند جعبه لایتنر هم استفاده کنید.


۵- از افرادی که کنکور را با موفقیت پشت سر گذاشته اند، مشورت بخواهید. ببینید آنها برای زدن درصد بالایی در دروس عمومی چه روندی را پیش گرفته بودند.
یادتان باشد که برای موفقیت در کنکور هم دروس عمومی و هم دروس تخصصی را باید خوب بخوانید. به دروس عمومی هم به اندازه کافی اهمیت بدهید. آنها را پشت گوش نیاندازید.


موفق باشید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کنکور
اطلاعات عمومی گیلنا از رشته زیست شناسی قسمت (3)

اطلاعات عمومی گیلنا از رشته زیست شناسی قسمت (3) موقعیت‌ شغلی‌ در ایران‌ : هرچند که‌ تعداد قابل‌ توجهی‌ از فارغ‌التحصیلان‌ علوم‌ جانوری‌ جذب‌ بازار کار نمی‌شوند اما بهترین‌ دانشجویان‌ همیشه‌ موفق‌ بوده‌ و هستند. این دسته از دانشجویان پس از فارغ‌التحصیلی گاه‌ برای‌ کارهای‌ تحقیقاتی‌ یا اداره‌ آزمایشگاه‌ها جذب‌ …

کنکور
اطلاعات عمومی گیلنا از رشته زیست شناسی قسمت (2)

اطلاعات عمومی گیلنا از رشته زیست شناسی قسمت (2) درس‌های‌ این‌ رشته‌ در طول‌ تحصیل‌: دروس‌ مشترک‌ در گرایش‌های‌ مختلف‌ زیست‌شناسی‌ : ریاضی‌، فیزیک‌، شیمی‌، شیمی‌ آلی‌، بیوشیمی‌، آمار زیستی‌ ، زیست‌ سلولی‌ و مولکولی‌ ، ژنتیک‌ ، اکولوژی‌ ، میکروبیولوژی‌ ، تکامل‌ موجودات‌ زنده‌ ، تالوفیت‌ها، فیزیولوژی‌ جانوری‌، بافت‌ …

کنکور
اطلاعات عمومی گیلنا از رشته زیست شناسی قسمت (1)

اطلاعات عمومی گیلنا از رشته زیست شناسی قسمت (1) مقدمه ای برای معرفی رشته زیست شناسی: رشته‌ زیست‌شناسی‌ دارای‌ سه‌ گرایش‌ علوم‌گیاهی‌، علوم‌ جانوری‌ و زیست‌دریا است‌.‌ این‌ گرایش‌ها تنها در ۱۷ واحد تخصصی‌ با یکدیگر تفاوت‌ دارند. گرایش‌ علوم‌ گیاهی‌: این رشته‌ یکی‌ از شاخه‌های‌ زیست‌شناسی‌ است‌ که‌ صرفاً …

تماس با خط 1
تماس با خط 2